בלוג10 דרכים קלות שיעזור לכם לייצר פחות אשפה

10 דרכים קלות שיעזור לכם לייצר פחות אשפה

  • הביאו עמכם את שקית הקניות 

כל החנויות יביאו לכם בשמחה שקית שאינה מתכלה כאשר תרכשו מוצר כלשהו. מה עם יקרה אם תקפלו 2-3 שקיות בתיק או פאוץ’? אני תמיד מוכנה עם מספר שקיות כאלו מבד. 

  • עשו שימוש חוזר בצנצנות 

סיימת עם צנצנת חמאת הבוטנים? אל תשליכו לפח! אפשר לעשות בהם שימוש נוסף ויצירתי: אחסון תבלינים,  עבור יוגורט טבעוני, אחסנו בהם פירות יבשים וקחו אותם עמכם לעבודה. 

  • בקשו מהמלצר שיגישו לכם את כוס השתיה ללא קש מפלסטיק

ידעתם שקשית השתיה היא אחת מתוך 10 הפריטים שמתגלים ע”י מנקי החופים? 

אנחנו משתמשים בממוצע בקשית השתיה כ20 דקות לפני שאנחנו משליכים לזבל והם לעולם לא יתכלו. בפעם הבאה שתזמינו מיץ תפוזים, בקשו מהמלצר שלא יביא לך קש. 

   4. קחו עמכם לכל מקום בקבוק מים רב פעמי 

אתם לא רק חוסכים בקבוקי פלסטיק מכדור הארץ, אתם גם חוסכים המון כסף (אמריקאי ממוצע מבזבז 255$ רק על בקבוקי מים מפלסטיק) . תראו את זה, ללא מאמץ מיותר אתם חוסכים הרבה מאוד כסף. 

אתם שומרים על עצמכם מהתייבשות, עוזרים לסביבה וחוסכים הרבה מאוד כסף. לא שווה? 

 5. זנחו מוצרים עטופים בשקיות פלסטיק

בסופרמרקט אנחנו כמעט ולוקחים, באופן אוטומטי, שקית פלסטיק כדי לעטוף את הפירות והירקות. אנחנו משתמשים בשקית הניילון מספר דקות לפני שאנחנו משליכים אותה לפח.  נסו להביא שקיות בד או נייר מהבית כדי לעטוף ולשקול את התוצרת 

  6. מחזור ועשה זאת בעצמך 

מי לא אוהב קצת יצירתיות בחיים שלהם? בפעם הבאה שתפתחו את בקבוק יין, שמרו את הפקק – ברגע שתאספו כמות גדולה של פקקים, אתם יכול להכין פלטה מחממת, לוח הצמדה או מסגרת תמונה! כעת, הנה תמריץ לשתות יותר יין;)

אתם יכולים לעשות את זה עם פריטי מטבח אחרים כמו פחיות, בקבוקים ועוד!

    7. הביאו את הכוס מהבית 

בפעם הבא שאתם קופצים להביא שניה קפה, הביאו את הכוס עמכם. שכחתם להביא? וותרו על מכסה הכוס החד-פעמית במיוחד אם אתם לא ממש ממהרים (הכי מבאס לשתות קפה שאתם חייבים ללכת מהר) 

  8. פחות זה יותר 

ידעתם שרוב האנשים לובשים רק  20% מהבגדים שיש להם 80% מהזמן.  זה אומר שהמון מקום נתפס בבית ע”י בגדים שאתם כמעט ולא לובשים.  אם תהפכו למינימליסטים, גם תחסכו מקום וגם כמות גדולה של כסף 

     9. רכשו בצורה מודעת 

אנו חיים בתרבות  צריכה בה מחקרים מראים כי הצרכן הממוצע חשוף לעד 10,000 הודעות מותג ביום ! 

אם אתם יכולים לעצור ולחשוב באמת רגע אחד, על מה שאתם *באמת* צריכים, אתם אולי לא רק מצילים את כדור הארץ, אלא גם את הכיס שלכם

 הדרך הטובה ביותר היא לייצור רשימה: לפני שתגיעו לחנות המכולת רשמו על פתק או שלחו לעצמכם הודעת סמס  עם מה שאתם צריכים כדי שלא תסתובבו בזמן שאתם בחנות. תחסכו זמן וגם כסף.

     10. קנו בכמויות גדולות  

במרבית המרכולים תוכלו למצוא את האי עם המוצרים בתפזורת – נסו ללכת על זה במקום לקנות את שיבולת השועל שלכם בשקית. עדיף, אם תוכלו לצאת לשוק לקנות את מוצרים היבשים שלכם, יהיה לכם גם מגוון גדול יותר. 

הביאו את הצנצנות הריקות שלכם במקום למלא את שקיות הפלסטיק 

0